..a zase vykvetly a padají k zemi

04.05.2022


Zůstanu

Z pastvin vane ledový vítr

a dům vydává v noci vlastní zvuky

Jenže ráno

rozkvetlá stará třešeň

mulanDospělý život v rodině, karty jsou jasně rozdané. Děti zaplavují prostor svojí samozřejmostí, vyjídáním všeho, co se jim líbí, nepořádkem a někdy se nechají dobrovolně pomazlit.

Otec a matka makaj, snaží se.....už dávno vzdali snahu uhájit si svůj prostor, protože rodina je svatá a hloubka její svatosti prostupuje dovnitř, za hranice domu...prostupuje dětmi...horizontem...smyslem spojení a slibem, který jsme dali už někdy ve středověku.

Po čase..pět, deset let padne oběť. Ti dva dospělí mají samozřejmě každý svoje démony, anebo obyčejné slabosti....anebo...nejsou ještě dospělí. Síla vztahu dostává zabrat. Zloba...hněv....odpouštění.....vyčerpání....odpouštění...snaha...tolerance...kompromisy...něha...smíření...hádky...nahota..stud.....víra...klid...děti....rovnováha.

Vše jde svým tempem...v létě je slunce a v zimě vánoce...na jaře ..polibek pod třešní..ale v zahradě...pod stromem, kam nikdo nechodí..je místo oběti...V tichosti bez svědků.. skomírající oheň. Už není co přikládat. Kolem stojí laskavost, porozumění, tolerance...vůle..drží se za ruku....chtěli by ..ale oheň hořel dlouho, silným plamenem a teď skomírá a vítr, který ho dřív vždy rozžehl, teď hladí bělavý popel.

Pak se to stane...setkání....a plameny vyšlehnou v srdci bez ptaní, bez varování, bez důvodu. Hoří tak jasně, že září...projasní duši..dotknou se konečků prstů jemně se zatajeným dechem,, lehkost brzkého rána..... nepodmíněné přitakání celé bytosti a tolik vášně, kolik nemůže jeden unést.

Co s tím:-)))? Řešení je jednoduché. Paní učitelky, přestaňte dětem tlouct do hlavy, aby zdravily, učily se na písemky a byly poslušné. Učte je o lásce, zranitelnosti, že život je tajemný a čeká na naší sílu. Že jim umřou jejich nejbližší a že je důležité milovat a neposrat se. Učte je o přátelství a že vás může opustit úplně každý. ČTĚTE s nimi a povídejte si s nimi. Rodiče, vychovávejte své děti v lásce, když na ně řvete, tak se k nim pak skloňte a obejměte je. Žádný oheň nemůže hořet věčně. Dospělí, tak jako v každém z nás je vnitřní dítě, tak v našich dětech uvnitř je víc moudrosti, než si můžeme pomyslet.

Dostávám otázku, jak z toho ven. Fakt netuším.

Jednu věc však vím, pokud se rozhodnete, skončíte starý vztah a začnete nový  a zjistíte, že se všechno opakuje, bylo to zbytečné. Pokud začnete nový vztah a zjistíte, že máte partnera, který je k vám laskavější, vřelejší, má větší respekt, naplňujete s ním více společnou cestu, tak máte dobrou karmu a užívejte si to. A pokud ukončíte stávající vztah a začnete nový a zjistíte, že jste se v něm změnili vy samy, jste blíže svému srdci, své cestě a své duši, tak se snažte myslet na ten společný oheň a radujte se, udělali jste kus práce na sobě a prožíváte okamžik síly. :-) BINGO.