Koučování

Když chcete být koučovaná/ný, musíte splňovat základní podmínky a to je otevřenost pro svoje nové úhly pohledu, chuť jít za své současné hranice a sílu naplnit v realitě svoje vhledy. Přitom všem je vám kouč nápomocný do roztrhání těla, ale počítejte s tím, že makat budete společně. No vlastně hlavně vy.

Koučování je velmi kreativní proces. Jde do hloubky, využívá nástroje z různých směrů jako je Systemické koučování, NLP,  Mindfulness přístupy atd.  Silnou disciplínou jsou v koučování OTÁZKY, zní to jednoduše, dokonce existují dlouhé seznamy správných koučovacích otázek ale správná otázka je skutečné umění. Vhodná otázka totiž vyrůstá z vnímání celého pole koučovaného a má přinést inspiraci pro jeho nové uchopení. 

Takže koučování je proces vzájemné souhry, kdy se oba aktéři v plné otevřenosti soustředí uvolněnou všímavostí na NOVÉ možnosti vnímání známého, zaškatulkovaného jevu. Kouč je zodpovědný za vnímání, objevení a přinesení zatím neotevřených dveří (otázek) a koučovaný je zodpovědný za prozkoumávání, objevování a reálného naplnění nových cest.

Specializuji se na práci s týmy -  rozbor potenciálu a dynamiky týmu, rozvoj silných míst, analýza selhání v týmu a následný development, krizový koučink in time.  A při koučování jednotlivců většinou pracuji s úspěšnými podnikateli, nebo manažerkami/ry, kteří se potřebují vrátit samy k sobě, uvědomit si co je důležité a blahodárné pro jejich další život. Je to zdánllivý paradox ale jednatelé a vysocí manažeři nepotřebují žádný executive coaching ale life koučink ve své ryzí podobě.

Při koučování vycházím z klasického caoching přístupu Johna Whitmora (Koučink centrum 2010), dále na řešení orientovaného přístupu Steve de Shazera (Hermes Praha 2008) a hlavně tréninku všímavosti (mindfulness trénink -Satiterapie 1993-1996, Amaravati Buddhist Monastery, St Margarets, Great Gaddesden GB 1999-2000).  Snažím se neustále klientům i sám sobě připomínat, že v přítomném okamžiku je všechno tajemství úspěchu.

Ceník: individuální dle zaměření (life koučink, byznys koučink atd.) dle plátce (firma, jednatel, samoplátce..) atd.  orientačně: 800kč/hod- life koučink, 1400kč/hod-firemní věci u Osvč, 2500-6000kč/60-120min velké firmy. 

Pokud budete chtít konzultovat svoji situaci, nebo rovnou koučovat, napište mi nebo zavolejte.

tel.: 724068516          email: tomas.nagy@centrum.cz